loading...
مهندسی مکانیک
حسین بازدید : 836 1393/07/20 نظرات (0)

 يكي از روشهاي مناسب جهت سالم سازي محيط زيست در جهان ، كاهش گازهاي آلاينده متصاعد شده از موتورها مي‌باشد كه در نسل جديد خودروها توسط جايگزين كردن سيستم سوخت‌ رساني انژكتوري الكترونيكي بجاي سيستم كاربراتوري ، گام مهمي در اين جهت برداشته شده است .

 

حسین بازدید : 166760 1393/07/19 نظرات (67)

 ایرادها و عوامل تاثیر گذار در روشن نشدن خودرو و یا بد کارکردن خودرو ایراداتی که در سنسور ها به وچود میاید بدون اینکه به دستگاه دیاگ وصل کنید خودتان با توجه به شکل ظاهری سنسور ها مشکل را بیابید به اختصار امده اگر شما تمرکز داشته باشید حتما متوجه ایراد خودروی خود خواهید شد ایرادهای ذکر شده در پایین بیشترین عوامل مراجعه به تنظیم موتور را به خود اختصاص میدهد  این مطالب دائما به روز خواهد شد وبا تجربیات جدید کاملتر خواهد شد

 

 

حسین بازدید : 1023 1393/07/19 نظرات (0)

 مقدمه
سیستمهای برقی تنظیم صندلی ،آینه و نورگیر را در یک فصل گنجانده ایم زیرا شبیه یکدیگر کار می کنند . شیشه بالابر و قفل مرکزی برقی نیز شبیه هم کار می کنند.
اساسا همه این سیستمها با استفاده از یک یا چند موتور یا آهنربای دائمی همراه با یک مدار معکوس کننده جهت جریان کار می کنند در شکل 1 یک مدار متداول برای معکوس کردن جریان در موتور نشان داده شده است . وقتی کلید زده می شود یکی از رله ها به کار می افتد و قطبیت جریان رسیده به یک طرف موتور را تغییر می دهد . اگر کلید را به طرف دیگر بزنیم ، قطبیت طرف دیگر موتور تغییر می کند . وقتی موتور کار نمی کند پتانسیل دو طرف آن برابر است ،بنابراین وقتی موتور متوقف می شود ،این کار را به صورت آنی انجام می دهد .اصلاحات دیگری هم به عمل می آید تا این سیستمها بهتر کار کنند . کلید های حدی ،حافظه های وضعیت و محدود کنند نیرو از همه متداولترند . در بخش های بعدی به شرح این اصطلاحات می پردازیم.

 

 

حسین بازدید : 487 1393/07/18 نظرات (0)

 هدف

در حقیقت رشته مکانیک بخشی از علم فیزیک است که با استفاده از مفاهیم پایه علم فیزیک و به تبع آن ریاضی به بررسی حرکت اجسام و نیروهای وارد بر آنها می‌پردازد و می‌کوشد تا با توجه به نتایج بررسی‌های خود ، طرحی نو در زمینه فن‌شناسی و صنعت ارائه دهد و در راه پیشرفت انسان گامی به جلو بردارد.

به عبارت دیگر رشته مکانیک، رشته پیاده کننده علم فیزیک است چون برای مثال بررسی حرکت خودرو و عوامل موثر بر روی آن برعهده فیزیک است. اما این که چگونه حرکت آن تنظیم گردد بر عهده مکانیک می‌باشد.

«علم مکانیک به تحلیل حرکت و عوامل ایجاد کننده حرکت مانند نیروها و گشتاورها و شکل حرکت می‌پردازد. اما مهندسی مکانیک تا حدودی با علم مکانیک تفاوت دارد چرا که یک مهندس مکانیک علاوه بر علم مکانیک باید بسیاری از علوم دیگر را یاد گرفته و بعضی از هنرها را نیز کسب کند. شاید بتوان گفت که رشته مهندسی مکانیک ، رشته تحلیل و طراحی سیستم‌های دینامیکی و استاتیکی است

 

 

حسین بازدید : 763 1393/07/17 نظرات (0)

 بعضی ها معتقدند نمی توان به یک سگ پیر حرکات جدید یاد داد،اما انتقال قدرت پیوسته ( CVT) که لئوناردو داوینچی ٥٠٠ سال پیش اندیشه اش را در سر داشت و در حال حاضر جای انتقال قدرت اتوماتیک را در بعضی خودروها گرفته،یک سگ پیر است که قطعا چیز جدیدی یادگرفته است!

در واقع از اولین CVT که در١٨٨٦ ثبت شده تاکنون تکنولوژی آن بهبود پیدا کرده است،امروزه چندین کارخانه خودروسازی از جمله جنرال موتورز،آیودی،هوندا و نیسان در حال طراحی CVT های خود هستند .

اگر درباره ی ساختار و طرزکار انتقال قدرت اتوماتیک در بخش دنده ی اتوماتیک چگونه کار می کند، خوانده باشید،می دانید که وظیفه ی انتقال قدرت، تغییر دادن نسبت سرعت چرخ و موتور است،به عبارت دیگر،بدون یک جعبه دنده خودرو فقط یک دنده خواهد داشت،دنده ای که به اتوموبیل اجازه دهد با سرعت مناسب حرکت کند

 

 

 

حسین بازدید : 1611 1393/07/17 نظرات (0)

 در این مطلب سعی کردیم تعدادی از کلمات و اصطلاحات مکانیک رو قرار دهیم:

acc: مخفف adaptive cruise control) سیستم کروز کنترل ( بسیار سازگار و هماهنگ با شرایط) جاگوار سیستمی است که بدون کم کردن سرعت به راننده اجازه می دهد از امواج رادار بهره بگیرد و همواره در ترافیک و وجود مانع بهترین عملکرد را داشته باشد.

سیستم کروز کنترل سرعت و فاصله را بطور اتوماتیک کنترل میکند، با استفاده از رادار بطور دائم فاصله خود را با اتومبیل جلویی اندازه گیری کرده و میزان سرعت را در هر لحظه ثبت می کند و همواره فاصله منا سب را بطور خودکار با آن حفظ می کند .

حداقل سرعت  30کیلو متر در ساعت وحداکثر 80کیلومتر در ساعت میباشد بیشتر از این و کمتر از این سرعت کنترل از مدار خارج می شود.

 

حسین بازدید : 760 1393/07/15 نظرات (0)

همه خودرو ها درجه ای برای نشان دادن مقدار سوخت باقیمانده در باک دارند(شکل 1) که روی جلو داشبورد نصب می شود. این درجه به صورت الکترومکانیکی یا الکترونیکی کار می کند. بعضی خودروها چراغی هم دارند که در هنگام کمتر شدن سوخت از مقداری معین، روشن می شود. به علاوه بعضی از خودرو ها یک کامپیوتر سوخت دارند که اطلاعات مربوط به میزان مصرف سوخت را محاسبه می کند و نمایش می دهد.


شاخص های تراز سوخت

 

 

حسین بازدید : 1197 1393/07/15 نظرات (0)


 

از دغدغه ها ونگرانی ها رانندگان در زمان خرید لاستیک، خرید یک لاستیک تازه تولید شده است .

متاسفانه در کشور ما لاستیکهای خارجی بیشماری وجود دارد که بیش از پنج سال از تاریخ ساخت انها گذشته است.این مورد برای لاستیکهای ساخت داخل کمتر وجود دارد.

خطرات این لاستیکها با توجه به شرایط اب و هوائی گرم و جاده های پر دست انداز،رعایت نکردن سرعت مطمئنه و خانواده های پر جمعیت و تکمیل ظرفیت کامل خودرو توسط افراد خانواده،  ... باعث ناامنی استفاده از این لاستیکها در جاده های کشور به خصوص در زمان مسافرت و استفاده از خودرو در مدت زمان و ساعت بیشتر می گردد.

 

 

حسین بازدید : 1888 1393/07/14 نظرات (0)

 همیشه برای راننده ها این سوال هست که بهترین زمان رای تعویض دنده چه موقع؟

اغلب روش هایی که به ذهنشون میرسه رو انجام میدن که معمول هم هست مثلا با توجه به دور موتور که چه موقع هنگام گاز دادن صدای موتور زیاد میشه یا اینکه بعضی رانندگان با مطالعه کاتالوگ خودرو زمان تعویض دنده رو تشخیص میدن!

ما هم ( مهندسین مکانیک ) به روش خودمون با استفاده از محاسبات دقیق زمان تعویض دنده رو به دست اوردیم!

 

 

حسین بازدید : 4012 1393/07/14 نظرات (7)

همیشه برام سوال بود چرا نباید رشته مهمی مثل مکانیک که همون اولین مرحله تعیین رشته یعنی در دبیرستان به عنوان رشته مادر شناخته میشه

و در دانشگاه ها نیز اکثر دروس تمامی رشته ها رو باید خوند و به جرات میشه گفت تمام رشته های فنی مهندسی زیر شاخه مکانیک هستن!

نباید ازمون نظام مهندسی داشته باشه و همیشه باید حق مهندسین این رشته باید خورده شود و دارای شرایط شغلی مناسبی نیستن!

چقدر مشکل آلودگی هوا برای مسئولین مهمه؟
چند درصد از این آلودگیها سهم خودروهاست؟
چرا مهندسین تکنولوژی مکانیک خودرو نباید آزمون نظام مهندسی معاینه فنی خودرو ، مانند سازمان نظام مهندسی ساختمان ، داشته باشند تا مراکز معاینه فنی مجبور باشند تا از مهندسین تکنولوژی مکانیک خودرو که مهر نظام مهندسی معاینه فنی خودرو دارند استفاده کنند .
در حال حاضر مراکز معاینه فنی نیازی به بکارگیری مهندسان مکانیک خودرو دارند تا فعالیت آنها را کنترل کنند .
 چه ارگانهایی بر روی فعالیت این مراکز نظارت دارند؟
در حال حاضر شرایط شغلی مناسبی برای فارغ التحصیلان مهندسی مکانیک خودرو وجود ندارد .
با وجود آزمون نظام مهندسی برای مهندسان مکانیک خودرو این بازار کار بهتر نمیشود ؟؟؟؟؟

ما مهندسین تکنولوژی مکانیک خودرو باید جایگاهمون رو در کشور و صنعت پیدا کنیم.

 

 

لطفا پس از نابود کردن اسرائیل

آباد کردن ایران رو هم مد نظر قرار بدین.

ممنون

 

تعداد صفحات : 4

درباره ما
در این وب سایت سعی شده است مطالبی آورده شود که بتواند برای کاربران و دانشجویان رشته مکانیک مفید باشد
اطلاعات کاربری