loading...
مهندسی مکانیک
حسین بازدید : 342 1395/03/30 نظرات (1)

موتور هایی که در خود کارخانه سازنده موتور , تجهیزات گاز سوز روی آن نصب شده باشد . خواه به صورت اختصاصا گاز سوز و خواه به صورت دو سوخته یا دوگانه سوز , موتورهای OME نامیده میشدند. تفاوت های بسیار زیادی بین موتور های OME و موتورهای تبدیل شده CNG وجود دارد که دو مورد زیر , از مهمترین آنها می باشند.

1-   مخزن گاز در این نوع خودرو ها به طور مناسب جاسازی شده است و مشکلاتی که در موتور های تبدیل یافته به وجود می آید . در این موتور ها وجود ندارند. بعلاوه با حذف یا کوچک کردن مخزن بنزین ( بسته به این که موتور اختصاصا گاز سوز یا دوسوخته باشد ) جانمایی این مخزن ها در خودرو بهتر می شود.

2-   تفاوت دوم در نسبت تراکم این موتور ها میباشد چون در موتور های OME اختصاصا گاز , سازنده می تواند موتور را بر مبنای نسبت تراکم بهینه کند , راندمان این موتور ها نسبت به موتور های تبدیل یافته بسیار بهبود می یابد.

تغییر ساختار وسایل نقلیه دیزل و بنزنی به گاز سوز را تبدیل میگوییم . هر چند تبدیل وسایل نقلیه به NGV  پر هزینه می باشد , ولی به سه دلیل این تبدیل صورت میگیرد که عبارتند از:

 

 

 

حسین بازدید : 557 1394/10/29 نظرات (0)

قسمت اول

این اصول برای تمام علوم اعم از انسانی ، فنی مهندسی ، پزشکی ، هنر قابل استفاده است.

 مقدمه

مقاله علمي معمولاً در نتيجه پژوهش منطقي، ژرف و متمركز نظري، عملي يا مختلط، به كوشش يك يا چند نفر در يك موضوع تازه و با رويكردي جديد با جهت دستيابي به نتايجي تازه، تهيه و منتشر مي‏گردد. (اعتماد و همكاران، 1381، ص2) چنين مقاله‏اي در واقع گزارشي است كه محقق از يافته‏هاي علمي و نتايج اقدامات پژوهشي خود براي استفاده ساير پژوهشگران، متخصصان و علاقه‏مندان به دست مي‏دهد.

تهيه گزارش از نتايج مطالعات و پژوهش‏هاي انجام شده، يكي از مهم‏ترين مراحل پژوهشگري به شمار مي‏رود؛ زيرا اگر پژوهشگر نتواند دستاوردهاي علمي خود را در اختيار ساير محققان قرار دهد، پژوهش او هر اندازه هم كه مهم باشد، به پيشرفت علم كمكي نخواهد كرد؛ چون رشد و گسترش هر عملي از طريق ارائه و به هم پيوستن دانشِ فراهم آمده از سوي فردفرد انديشمندان آن علم تحقق مي‏يابد.

همان طور كه پژوهشگر پيش از اقدام به پژوهش، نيازمند توجه و بررسي يافته‏هاي علمي پژوهشگران قبل از خود است تا بتواند يافته‏هاي علمي خود را گسترش بخشد، ديگران نيز بايد بتوانند به يافته‏هاي پژوهشي او دسترسي پيدا كنند و با استفاده از آنها فعاليت‏هاي علمي خود را سازمان داده، در ترميم و تكميل آن بكوشند.

از امتيازهاي مهم يك مقاله مي‏توان به مختصر ومفيد بودن، بِروز بودن و جامع بودن آن اشاره كرد؛ زيرا محقق مي‏تواند حاصل چندين ساله پژوهش خود در يك رساله، پايان‏نامه، پژوهش، يا حتي يك كتاب را به اختصار در يك مقاله علمي بيان كند تا پژوهشگران ديگر بتوانند با مطالعه آن مقاله از كليات آن آگاهي يابند و در صورت نياز بيشتر، به اصل آن تحقيقات مراجعه كنند

 

 

 

درباره ما
در این وب سایت سعی شده است مطالبی آورده شود که بتواند برای کاربران و دانشجویان رشته مکانیک مفید باشد
اطلاعات کاربری