loading...
مهندسی مکانیک
حسین بازدید : 381 1395/03/30 نظرات (1)

موتور هایی که در خود کارخانه سازنده موتور , تجهیزات گاز سوز روی آن نصب شده باشد . خواه به صورت اختصاصا گاز سوز و خواه به صورت دو سوخته یا دوگانه سوز , موتورهای OME نامیده میشدند. تفاوت های بسیار زیادی بین موتور های OME و موتورهای تبدیل شده CNG وجود دارد که دو مورد زیر , از مهمترین آنها می باشند.

1-   مخزن گاز در این نوع خودرو ها به طور مناسب جاسازی شده است و مشکلاتی که در موتور های تبدیل یافته به وجود می آید . در این موتور ها وجود ندارند. بعلاوه با حذف یا کوچک کردن مخزن بنزین ( بسته به این که موتور اختصاصا گاز سوز یا دوسوخته باشد ) جانمایی این مخزن ها در خودرو بهتر می شود.

2-   تفاوت دوم در نسبت تراکم این موتور ها میباشد چون در موتور های OME اختصاصا گاز , سازنده می تواند موتور را بر مبنای نسبت تراکم بهینه کند , راندمان این موتور ها نسبت به موتور های تبدیل یافته بسیار بهبود می یابد.

تغییر ساختار وسایل نقلیه دیزل و بنزنی به گاز سوز را تبدیل میگوییم . هر چند تبدیل وسایل نقلیه به NGV  پر هزینه می باشد , ولی به سه دلیل این تبدیل صورت میگیرد که عبارتند از:

 

 

 

حسین بازدید : 579 1394/10/29 نظرات (0)

قسمت اول

این اصول برای تمام علوم اعم از انسانی ، فنی مهندسی ، پزشکی ، هنر قابل استفاده است.

 مقدمه

مقاله علمي معمولاً در نتيجه پژوهش منطقي، ژرف و متمركز نظري، عملي يا مختلط، به كوشش يك يا چند نفر در يك موضوع تازه و با رويكردي جديد با جهت دستيابي به نتايجي تازه، تهيه و منتشر مي‏گردد. (اعتماد و همكاران، 1381، ص2) چنين مقاله‏اي در واقع گزارشي است كه محقق از يافته‏هاي علمي و نتايج اقدامات پژوهشي خود براي استفاده ساير پژوهشگران، متخصصان و علاقه‏مندان به دست مي‏دهد.

تهيه گزارش از نتايج مطالعات و پژوهش‏هاي انجام شده، يكي از مهم‏ترين مراحل پژوهشگري به شمار مي‏رود؛ زيرا اگر پژوهشگر نتواند دستاوردهاي علمي خود را در اختيار ساير محققان قرار دهد، پژوهش او هر اندازه هم كه مهم باشد، به پيشرفت علم كمكي نخواهد كرد؛ چون رشد و گسترش هر عملي از طريق ارائه و به هم پيوستن دانشِ فراهم آمده از سوي فردفرد انديشمندان آن علم تحقق مي‏يابد.

همان طور كه پژوهشگر پيش از اقدام به پژوهش، نيازمند توجه و بررسي يافته‏هاي علمي پژوهشگران قبل از خود است تا بتواند يافته‏هاي علمي خود را گسترش بخشد، ديگران نيز بايد بتوانند به يافته‏هاي پژوهشي او دسترسي پيدا كنند و با استفاده از آنها فعاليت‏هاي علمي خود را سازمان داده، در ترميم و تكميل آن بكوشند.

از امتيازهاي مهم يك مقاله مي‏توان به مختصر ومفيد بودن، بِروز بودن و جامع بودن آن اشاره كرد؛ زيرا محقق مي‏تواند حاصل چندين ساله پژوهش خود در يك رساله، پايان‏نامه، پژوهش، يا حتي يك كتاب را به اختصار در يك مقاله علمي بيان كند تا پژوهشگران ديگر بتوانند با مطالعه آن مقاله از كليات آن آگاهي يابند و در صورت نياز بيشتر، به اصل آن تحقيقات مراجعه كنند

 

 

 

حسین بازدید : 809 1394/05/01 نظرات (0)

سایت تخصصی مکانیک با همکاری نخبگان دانشگاه های معتبر کشور آماده است انجام پروژه ,پایان نامه ,مقالات دانشجویی شما را در رشته های مکانیک / الکترونیک / مکاترونیک به عهده بگیرد.

 

برای آگاهی از نحوه سفارش پروژه ، تعرفه پروژه ، مدت زمان انجام پروژه و اطلاعات بیشتر با ما

تماس بگیرید:

 

 

انجام پروژه های عملی / علمی

پروژه های نرم افزار های مهندسی

پایان نامه و مقالات

همکاری و مشاوره در طرح و ایده

اموزش نرم افزار های مهندسی

 

 

حسین پاک مهر : 09187388368

hoseyn_pakmehr@yahoo.com

 

حسین بازدید : 679 1393/10/04 نظرات (1)

 با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز و علاقه مند به نوآوری و پیشرفت قصد دارم یک تیم تشکیل بدم و در زمینه رباتیک یا بهتره بگم مکاترونیک که در قالب یک تیم در مسابقات شرکت کنیم و همچنین پروژه های تیم را ارائه کنیم :

در همین زمینه از تمامی مهندسین و دانشجویان علاقه مند رشته های  الکترونیک / مکانیک / رباتیک / مکاترونیک / کامپیوتر اشنا به برنامه نویسی که در این زمینه دارای تجربه کافی هستن و روحیه کار گروهی را دارند دعوت به همکاری میکنم

با تشکر

حسین بازدید : 700 1393/09/16 نظرات (0)

این مطلب که راجع به ثبت شرکت های تجاری است؛ ‌ابتدا به معرفی مختصری از شرکت‌های تجاری هشت‌ گانه (سهامی عام‌، سهامی خاص، با مسئولیت محدود، تضامنی، مختلط غیرسهامی، مختلط سهامی، نسبی و تعاونی) پرداخته، سپس مدارک مورد نیاز جهت ثبت هر شرکت را نام برده و بعد از آن رویه‌ی عملی مراحل ثبت شرکت را به طورکلی توضیح خواهیم داد.

 

 

حسین بازدید : 487 1393/07/18 نظرات (0)

 هدف

در حقیقت رشته مکانیک بخشی از علم فیزیک است که با استفاده از مفاهیم پایه علم فیزیک و به تبع آن ریاضی به بررسی حرکت اجسام و نیروهای وارد بر آنها می‌پردازد و می‌کوشد تا با توجه به نتایج بررسی‌های خود ، طرحی نو در زمینه فن‌شناسی و صنعت ارائه دهد و در راه پیشرفت انسان گامی به جلو بردارد.

به عبارت دیگر رشته مکانیک، رشته پیاده کننده علم فیزیک است چون برای مثال بررسی حرکت خودرو و عوامل موثر بر روی آن برعهده فیزیک است. اما این که چگونه حرکت آن تنظیم گردد بر عهده مکانیک می‌باشد.

«علم مکانیک به تحلیل حرکت و عوامل ایجاد کننده حرکت مانند نیروها و گشتاورها و شکل حرکت می‌پردازد. اما مهندسی مکانیک تا حدودی با علم مکانیک تفاوت دارد چرا که یک مهندس مکانیک علاوه بر علم مکانیک باید بسیاری از علوم دیگر را یاد گرفته و بعضی از هنرها را نیز کسب کند. شاید بتوان گفت که رشته مهندسی مکانیک ، رشته تحلیل و طراحی سیستم‌های دینامیکی و استاتیکی است

 

 

حسین بازدید : 1611 1393/07/17 نظرات (0)

 در این مطلب سعی کردیم تعدادی از کلمات و اصطلاحات مکانیک رو قرار دهیم:

acc: مخفف adaptive cruise control) سیستم کروز کنترل ( بسیار سازگار و هماهنگ با شرایط) جاگوار سیستمی است که بدون کم کردن سرعت به راننده اجازه می دهد از امواج رادار بهره بگیرد و همواره در ترافیک و وجود مانع بهترین عملکرد را داشته باشد.

سیستم کروز کنترل سرعت و فاصله را بطور اتوماتیک کنترل میکند، با استفاده از رادار بطور دائم فاصله خود را با اتومبیل جلویی اندازه گیری کرده و میزان سرعت را در هر لحظه ثبت می کند و همواره فاصله منا سب را بطور خودکار با آن حفظ می کند .

حداقل سرعت  30کیلو متر در ساعت وحداکثر 80کیلومتر در ساعت میباشد بیشتر از این و کمتر از این سرعت کنترل از مدار خارج می شود.

 

حسین بازدید : 1888 1393/07/14 نظرات (0)

 همیشه برای راننده ها این سوال هست که بهترین زمان رای تعویض دنده چه موقع؟

اغلب روش هایی که به ذهنشون میرسه رو انجام میدن که معمول هم هست مثلا با توجه به دور موتور که چه موقع هنگام گاز دادن صدای موتور زیاد میشه یا اینکه بعضی رانندگان با مطالعه کاتالوگ خودرو زمان تعویض دنده رو تشخیص میدن!

ما هم ( مهندسین مکانیک ) به روش خودمون با استفاده از محاسبات دقیق زمان تعویض دنده رو به دست اوردیم!

 

 

حسین بازدید : 4011 1393/07/14 نظرات (7)

همیشه برام سوال بود چرا نباید رشته مهمی مثل مکانیک که همون اولین مرحله تعیین رشته یعنی در دبیرستان به عنوان رشته مادر شناخته میشه

و در دانشگاه ها نیز اکثر دروس تمامی رشته ها رو باید خوند و به جرات میشه گفت تمام رشته های فنی مهندسی زیر شاخه مکانیک هستن!

نباید ازمون نظام مهندسی داشته باشه و همیشه باید حق مهندسین این رشته باید خورده شود و دارای شرایط شغلی مناسبی نیستن!

چقدر مشکل آلودگی هوا برای مسئولین مهمه؟
چند درصد از این آلودگیها سهم خودروهاست؟
چرا مهندسین تکنولوژی مکانیک خودرو نباید آزمون نظام مهندسی معاینه فنی خودرو ، مانند سازمان نظام مهندسی ساختمان ، داشته باشند تا مراکز معاینه فنی مجبور باشند تا از مهندسین تکنولوژی مکانیک خودرو که مهر نظام مهندسی معاینه فنی خودرو دارند استفاده کنند .
در حال حاضر مراکز معاینه فنی نیازی به بکارگیری مهندسان مکانیک خودرو دارند تا فعالیت آنها را کنترل کنند .
 چه ارگانهایی بر روی فعالیت این مراکز نظارت دارند؟
در حال حاضر شرایط شغلی مناسبی برای فارغ التحصیلان مهندسی مکانیک خودرو وجود ندارد .
با وجود آزمون نظام مهندسی برای مهندسان مکانیک خودرو این بازار کار بهتر نمیشود ؟؟؟؟؟

ما مهندسین تکنولوژی مکانیک خودرو باید جایگاهمون رو در کشور و صنعت پیدا کنیم.

 

 

لطفا پس از نابود کردن اسرائیل

آباد کردن ایران رو هم مد نظر قرار بدین.

ممنون

 

درباره ما
در این وب سایت سعی شده است مطالبی آورده شود که بتواند برای کاربران و دانشجویان رشته مکانیک مفید باشد
اطلاعات کاربری